„Syndrom Marilyn Monroe Online”

Eva M. Zalusky

Writer & Blogger

Syndrom Marilyn Monroe Online

„Hol­ly­wood to takie miejsce, w którym płacą Ci tysiąc dolarów za Twoje ciało, a jedynie 50 centów za duszę.”

Świat Social Mediów

W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie komunikacja online i platformy randkowe stały się integralną częścią życia, wiele kobiet, zwłaszcza te, które cieszą się rozgłosem na mediach społecznościowych, staje przed wyzwaniem znanym jako „Syndrom Marilyn Monroe Online”. Choć terminologia ta może być stosunkowo nowa, to zjawisko, które opisuje, jest powszechne i godne uwagi. W świetle internetowej ekspozycji, wiele kobiet dąży do utrzymania pozoru perfekcji, starając się pielęgnować wizerunek idealnej osoby na swoich profilach online. To z kolei rodzi unikalne kwestie związane z tożsamością oraz aspektami miłości i relacji.

 

Syndrom Marilyn Monroe Online odnosi się do tendencji kreowania wizerunku idealnej, zawsze uśmiechniętej i pięknej osoby na swoich profilach społecznościowych oraz w trakcie rozmów na platformach randkowych. Te kobiety, choć często zdolne i inteligentne, mogą być obsesyjnie związane z utrzymaniem swojego pozornego ideału, co prowadzi do szeregu problemów emocjonalnych i miłosnych. Warto zrozumieć, jak ten syndrom wpływa na ich życie i relacje oraz jakie są jego główne cechy i skutki w świecie randek online.

 

Osoby dotknięte syndromem Marilyn Monroe wykazują pewne charakterystyczne cechy. Typowa, osoba z tym syndromem:

 

  • Dąży do doskonałości w przekonaniu, że musi osiągnąć idealną postać lub perfekcyjny wygląd.
  • Odczuwa brak przekonania o własnej wartości i nieczęsto wierzy, że zasługuje na miłość, choć pragnie jej jak każdy inny człowiek.
  • Mimo bycia osobą atrakcyjną, ma tendencję do rozwoju kompleksów odnośnie swojego wyglądu lub wartości.
  • Doświadcza trudności w znalezieniu szczęścia w miłości, często angażując się w toksyczne lub niesatysfakcjonujące związki.
  • Stara się uciekać od trudności rzeczywistego świata, być może poprzez kreowanie swojej tożsamości opartej na fasadach i obrazie stworzonym dla innych.
  • Niestety, większość jej „miłości” kończy się niepowodzeniem lub problematycznymi związkami.

 

Warto podkreślić, że syndrom Marilyn Monroe występuje głównie u kobiet.

 

Być może wydaje się, że syndrom Marilyn Monroe to nie jest aspekt, który może Cię dotyczyć. Niemniej jednak, żyjemy w epoce mediów społecznościowych, które coraz częściej zastępują nam tradycyjne relacje interpersonalne. Współcześnie, posiadamy konta na platformach takich jak Facebook, TikTok czy Instagram, skupiamy się na ilości serduszek, polubień, pozytywnych opinii jakie zdobywają nasze posty, no i oczywiście marzymy o osiągnięciu sławy w stylu znanych influencerek. Warto zachować czujność, aby nie dopuścić, by nasze pragnienie rozgłosu zakłóciło naszą zdolność rozumienia własnej tożsamości i wartości. Bez względu na wydarzenia w naszym życiu, istotne jest, abyśmy pozostawali zrównoważeni emocjonalnie i utrzymywali zdrowy umysł. Wtedy właśnie unikniemy wpływu syndromu Marilyn Monroe.

 

Syndrom Marilyn Monroe podkreśla, że nieustanne udawanie i zakładanie masek, aby zdobyć akceptację i miłość innych, ma swoją cenę. Choć może nam się wydawać inaczej, możemy być obecnie ogarnięte pozytywnymi emocjami, które podnoszą naszą samoocenę. Jednakże zamiast wzmacniać naszą wiarę w siebie, takie działania jedynie ją niszczą.

Pamiętajmy, że wiara w siebie, miłość do siebie i rozwijanie swojej autentycznej tożsamości stanowią największy sukces, jaki można osiągnąć w życiu. Niezależnie od tego, jakie cele osiągamy na zewnątrz, to wewnętrzna pewność siebie i miłość do siebie są fundamentem prawdziwego spełnienia.

...zanim Marylin umarła fizycznie, w środku była już od dawna martwa z powodu pustki i samotności!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *